Architektė ir interjero dizainerė Medeina Voverė, interjero dizaino studijos „Privé“ įkūrėja, dalinasi idėja ir savo projektu, kaip, naudojant Vivacolor „Furniture 30“ dažus lengvai suteikti baldui naują išvaizdą.

 

 

 

Spintelių dažymas
Spintelių dažymas. Medeinos Voverės nuotrauka.

Vienas efektyviausių būdų sukurti lengvumo įspūdį kambaryje – rinktis sienų spalvos, ar vienu tonu tamsesnius korpusinius baldus. Tai ypač aktualu, jei kambarys nėra didelis, tačiau apstatytas nemažai baldų. Baldai, kurių atspalvis idealiai atkartoja sienas yra puikus būdas ne tik „paslėpti“ didelių gabaritų spintas ar spinteles bei vizualiai praplėsti erdvę, bet ir sukurti elegantišką, modernų stilių namuose. Nors savo projektuose tokius baldus derinu su baldininkais, kurie baldus nudažo pagal pateiktą spalvos kodą dažyklose, šiame bute pirkome jau pagamintas medines spinteles ir jas dažėme vietoje. Turiu pripažinti, tai buvo itin pavykęs eksperimentas!

Nudažyti spinteles baldams skirtais Vivacolor „Furniture 30“ dažais buvo tikrai nesudėtinga ir užtruko vos vieną dieną. Dažų sluoksnis pilnai nepaslėpė medienos, tad net ir pakeitus baldo spalvą galėjome matyti jaukią medžio faktūrą.

Vivacolor dažai
Vivacolor dažai. Medeinos Voverės nuotrauka
Baldo dažymas
Spintelės lentynėlių dažymas. Medeinos Voverės nuotrauka
Spintelės dažymas
Spintelės dažymo procesas. Medeinos Voverės nuotrauka

 

Naudoti produktai

 

Medinės spintelės dažymui Medeina Voverė naudojo specialiai baldams skirtus dažus.

 

vivacolor_green-line_furniture30.jpg

 

Dvi spintelės nudažytos dviem sluoksniais „Furniture 30“ pusiau matinių baldinių dažų, kurie greitai džiūsta ir laikui bėgant negelsta.

Šie dažai yra lengvai dengiami ir gerai išsilygina. Nudažius paviršių, susiformuoja tvirta, dilimui atspari danga. Vivacolor „Furniture 30“ dažais galima dažyti vaikų žaislus.

„Furniture 30“ priklauso „Green Line“ dažų serijai, kuriai suteiktas Šiaurės šalių ekologinis ženklas ir Lietuvos alergologų ir pulmonologų draugijos ženklas, užtikrinantis,  kad šie gaminiai yra saugūs naudoti alergiškiems žmonėms.

 

 

 

 

 

Peržiūrėkite „Green Line“ serijos produktus čia 

 

 

 

Nudažyta spintelė
Spintelė, padengta pirmu sluoksniu dažų. Medeinos Voverės nuotrauka.

Darbų eiga: greita ir paprasta

Pasirinkome pušies masyvo spinteles. Jos buvo nelakuotos, todėl pakako jas lengvai nušveisti suteikiant dažomiems paviršiams daugiau šiurkštumo, kuris padeda dažams tvirtai padengti baldą. Prieš dažymą akriliniu užpildu užpildėme nedideles varžtų angas – padengus spinteles dažais šių angų visai nebesimatė.

Grindis nuo aptaškymo dažais apsaugojome kartonu, tad galėjome drąsiai imtis darbo. Pasirinkome spalvą S 0804-Y30R iš NCS spalvų paletės - subtiliai šiltą, nei per daug geltoną, nei per daug persikinį smėlio atspalvį. Dažymui naudojome platų sintetinių šerelių teptuką.

Pirmuoju sluoksniu padengę baldus jau galėjome pasidžiaugti elegantišku, švelniu atspalviu. Baldų paviršiuje buvo itin tamsių šakelių, tad pirmajam sluoksniui išdžiūvus spinteles dažėme dar kartą. Mus labai nudžiugino tai, kad unikali medžio faktūra nepradingo ir išliko puikiai matoma net ir nudažius spinteles dviem sluoksniais dažų. Lentynas dažėme atskirai. Plačiu teptuku jas padengėme dažais ypač greitai! Leidome joms nudžiūti ir sudėjome į spintelių vidų.

Dviem spintelėms nudažyti du kartus mums pakako 1,8L dažų.

Baldų dažymas – puiki proga išreikšti savo kūrybiškumą

Atnaujinti senus baldus, ar suteikti unikalumo naujiems – itin paprasta ir smagu. Tokį projektą nesunkiai įgyvendinsite per savaitgalį, o rezultatas džiugins daugelį metų. Neutraliu pasteliniu ar, priešingai, sodriu ir džiuginančiu akį, atspalviu dažytas spinteles tikrai pritaikytumėte savo namuose. Tai itin geras variantas ne tik svetainėje ar darbo kambaryje, bet ir vaikų erdvėse. Dažydami baldus patys galite pasirinkti bet kokį jums patikusį atspalvį, būti kūrybiški ir naudoti drąsias spalvas bei raštus. O pritvirtinus stilingas baldines kojeles ir rankenėles, baldas dar labiau pasikeistų. Tikiuosi, kad šis mūsų studijos eksperimentas jus įkvėps paimti į rankas teptuką ir imtis kūrybos!

Interjero elementai
Interjero detalės. Medeinos Voverės nuotrauka.
Spintelė interjere
Nudažyta spintelė interjere. Medeinos Voverės nuotrauka
svetainės baldai
Nudažyta spintelė interjere. Medeinos Voverės nuotrauka

Jei taip pat norite atnaujinti senus baldus, bet nežinote, kaip tai padaryti geriau, kreipkitės į mūsų dažų ekspertus nemokamu telefonu +370 800 00018 arba el. paštu TLA-academy.lt@ppg.com

 

tik_color_line_lit_horizontal_bgtime.jpg

lt
pridėtas į norų sąrašą.
pašalintas iš norų sąrašo.
pridėtas į pirkinių krepšelį.
pašalintas iš pirkinių krepšelio.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color