Kaip išsirinkti tinkamą spalvą?

 

Dar prisimename tuos laikus, kai parduotuvėje reikėdavo išsirinkti tinkamą spalvą vos iš 10–20 spalvų. Šiandien kiekvienas dažų gamintojas turi savo gaminių spalvynus, kuriuos sudaro daugybė spalvų, tad siūlome rinktis net iš 50 000 skirtingų spalvų.

Kaip išsirinkti tinkamą spalvą
Miegamasis

Penki patarimai, kaip rinktis spalvą

1. Susikurkite Jums patinkančio interjero koliažą

Žurnaluose ir socialiniuose tinkluose, pvz., „Pinterest“ ir „Instagram“, ieškokite Jums patinkančio interjero nuotraukų. Peržiūrėję pasirinktus pavyzdžius pamatysite, kokie spalvų deriniai Jums labiausiai patinka ir kokią nuotaiką jie sukuria.

Koks interjero stilius Jums patinka? Tai, kas patinka vienam, nebūtinai turi patikti visiems. Rinkdamiesi kambario spalvų paletę pagalvokite, kokios spalvos geriausiai atitinka Jūsų stilių ir sukuria malonią bei džiuginančia atmosferą. Tai Jūsų namai – paverskite juos savo karalyste.

 

2. Išsirinkite mėgstamiausią spalvą

Naudodamiesi savo interjero koliažu išsirinkite mėgstamiausią spalvą. Kol kas apsiribokite tik pačia spalva – nesirinkite jos atspalvio, ryškumo ir pan.

 

3. Atsižvelkite į interjero elementų spalvas ir apšvietimą

Rinkdamiesi sienų spalvą apgalvokite, ar ji derės su kambario baldų bei tekstilės spalvomis, atsižvelkite į apšvietimą. Kaip atrodys visuma? Ar joje Jums bus jauku ir gera būti? Stebėkite, kai kinta spalva kintant apšvietimui.

Koks Jūsų kambario apšvietimas? Šviesa ir spalvos kartu kuria kambario atmosferą. Norite kambaryje sukurti vėsos ir ramybės ar šilumos ir jaukumo pojūtį? Kai aiškiai įsivaizduosite, kokią atmosferą norite sukurti, bus nesunku išsirinkti tinkamą spalvą.

Iš kelių Jums patinkančių atspalvių galiausiai išsirinkite vieną. Auksinė taisyklė – rinktis šiek tiek šviesesnį ir švelnesnį atspalvį nei norėtųsi.

 

4. Atsižvelkite į kambario paskirtį ir apsispręskite dėl spalvos blizgumo

Dažus rinkitės pagal kambario paskirtį. Į kambario paskirtį svarbu atsižvelgti renkantis tiek sienų, tiek lubų dažus. Rinkdamiesi blizgumo laipsnį atkreipkite dėmesį į dažų atsparumą plovimui ir dilimui. Turėkite omenyje, kad pusiau matinė dažų danga bus atsparesnė valymui nei visiškai matinė. Jei turite mažų vaikų arba naminių gyvūnų, rinkdamiesi dažų blizgumą nepamirškite praktiškumo.

Čia ir kitur raudonai pažymėtos nuorodos į kitus puslapius - tau bus darbo jas sudėti. Jei toks puslapis yra, ok, jei nėra, gal nuspręsi, kad reikia išversti, jei neversim, tai nuorodos nereikia. Galėjau kokią nuorodą ir praleisti, nes verčiau iš estų į anglų ir tada angliškame tekste bandžiau atsekti, kur turi būti nuorodos.

 

5. Atlikite bandomąjį dažymą

Spalvą renkatės sau ir savo šeimai – tai, kas patinka Jums, neprivalo patikti kitiems. Nebijokite išbandyti naujų spalvų! Perdažyti sienas nėra sunku – ir tai puiku, nes nėra nieko amžino ir tai, kas Jums patinka šiandien, nebūtinai patiks rytoj.

Jei Jums kyla abejonių dėl pasirinktos spalvos arba negalite apsispręsti, kurį iš dviejų atspalvių rinktis, prieš dažydami visą sieną nudažykite nedidelį jos plotelį ir stebėkite, kaip atspalvis atrodo skirtingu paros metu esant skirtingam apšvietimui. Atminkite, kad nėra netinkamo pasirinkimo – tiesiog skiriasi mūsų skonis ir stiliaus pojūtis.

 

PATARIMAS! Kad rezultatas būtų nepriekaištingas, visada reikia ne mažiau kaip dviejų sluoksnių dažų.

 

Išbandykite spalvas virtualiai!

Mobilioji spalvų parinkimo programėlė „Tikkurila Color Master“ – puikus pagalbininkas renkantis tiek interjero, tiek fasado spalvas. Ji suteiks Jums įkvėpimo ir pasiūlys naujų idėjų. Programėlė lietuvių kalba veikia tiek „Apple“, tiek „Android“ išmaniuosiuose telefonuose.

 

siūlo ši programėlė?

1. Nufotografuokite savo kambarį arba namą, išsirinkite spalvą ir pasižiūrėkite, kaip atrodys ja nudažytos Jūsų kambario sienos arba namo fasadas. Eksperimentuokite – išbandykite skirtingas spalvas ir įvairius spalvų derinius.

 

2. Jei Jus sužavėjo kokio nors interjero ar fasado spalvų derinys, nufotografuokite jį – programėlė iš „Tikkurila“ spalvynų išrinks panašiausias spalvas ir pateiks jų kodus.

Daugiau informacijos, kaip atsisiųsti spalvų parinkimo programėlę, ką ji siūlo ir kaip ja naudotis, rasite kompanijos „Tikkurila“ tinklalapyje.

 

Kaip išsirinkti tinkamą spalvą
Kaip išsirinkti tinkamą spalvą
Kaip išsirinkti tinkamą spalvą

Išbandykite spalvą!

Color Test
Išbandykite spalvą

Prieš dažydami visą sieną išbandykite spalvą nedideliame plotelyje

Jei Jums vis dėlto kyla abejonių dėl pasirinktos spalvos, išbandykite ją – įsigykite bandomąją 0,45 l arba pačią mažiausią šios spalvos dažų pakuotę ir nudažykite nedidelį sienos plotelį.

Įvertinkite nudažytą paviršių skirtingu paros metu ir esant skirtingam apšvietimui, nuspręskite, ar nauja spalva dera su baldais ir kitais interjero elementais.

PASTABA! Atidarius pakuotę dažų spalva gali atrodyti ne visiškai tokia, kokią pasirinkote, tai normalu, dažams  išdžiūvus ji pasikeis.

 

Konsultuotis dažymo klausimais galite:tik_color_line_lit_horizontal_bgtime.jpg

  • paskambinę į nemokamą konsultacijų liniją 8 800 00018 (I–V, 8–17 val.) 
  • el. paštu academy.lt@tikkurila.com.

 

Interjero ir fasadų spalvynai

Pagrindiniai „Tikkurila“ interjero spalvynai Feel the Color ir Symphony.

Fasadų spalvynus sudaro atmosferos poveikiui atsparios (neblunkančios) spalvos. Kad būtų paprasčiau pasirinkti, „Tikkurila“ spalvynai suskirstyti pagal dengiamą paviršių arba dažų rūšį. Pavyzdžiui, populiariausias medinių paviršių spalvas rasite medinių fasadų spalvyne, o mineralinių paviršių spalvas galite rinktis iš spalvyno Facade. Fasadų spalvyną Facade 760 sudaro 760 spalvų, skirtų lauko dažams spalvinti. Patvarios šio spalvyno spalvos tinka įvairiems paviršiams – mineraliniams, mediniams ir metaliniams.

Dažus „Vivacolor“ galima spalvinti ne tik pagal „Tikkurila“ spalvynus, bet ir pagal tarptautinius spalvynus RAL ir NCS.

Spalvynas
Spalvynas
Symphony spalvynas
Symphony spalvynas

Ką reiškia dažų bazė A ir C?

Spalvynuose spalvos skirstomos pagal dažų bazes A ir C:

  • Bazė A spalvinama tik šviesiomis spalvomis.
  • Bazė C spalvinama tamsiomis spalvomis.
  • Dažai gaminamai arba balti (bazė A), arba skaidrūs (bazė C). Norint suteikti dažams spalvą į atitinkamą bazę įmaišoma tonavimo pastos.

Jei iš spalvyno išsirenkate spalvą, skirtą bazei A, ja galite spalvinti dažus, ant kurių pakuotės yra raidė A. Dažų bazės gali būti žymimos ir keliomis raidėmis, pvz., mineraliniams paviršiams skirtų dažų bazės yra MAP, LAP ir kt. Jei ant dažų pakuotės bazė nenurodyta, jie yra nespalvinami, t. y. gali būti balti arba nuspalvinti gamykloje (pilki, rudi ar kitokios spalvos).

Spalvinant dažus į spalvinimo aparato programą įvedamas pasirinktos spalvos kodas. Spalvinimo aparatas pagal specialią formulę įpila į dažus reikiamą kiekį atitinkamų tonavimo pastų. Tada dažai yra maišomi arba kratomi, kad bazė ir tonavimo pastos susimaišytų – taip gaunama norima spalva. Jei kokios nors spalvos spalvyne nėra, dažus galima nuspalvinti naudojant spalvos kodą.

 

Konsultuotis dažymo klausimais galite:tik_color_line_lit_horizontal_bgtime.jpg

  • paskambinę į nemokamą konsultacijų liniją 8 800 00018 (I–V, 8–17 val.) 
  • el. paštu academy.lt@tikkurila.com.

 

lt
pridėtas į norų sąrašą.
pašalintas iš norų sąrašo.
pridėtas į pirkinių krepšelį.
pašalintas iš pirkinių krepšelio.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color