Kai vieni džiaugiasi įsigiję naujus baldus, kitiems tikrasis malonumas suteikti seniems baldams antrą gyvenimą. Pastarieji ypač vertina senas sekcijas ar indaujas, kurios net ir po daugelio metų išlieka itin patvarios ir kokybiškos. Visgi, seni baldai dažnai nublunka, atsibosta ir morališkai pasensta. Siekiant seną baldą prikelti naujam gyvenimui, svarbu kruopščiai apgalvoti, kaip stipriai norėsite jį atnaujinti.

Restauravimo studija „Oldies“  (FB: @oldiesfurniture) atnaujindama senus baldus itin vertina jų autentiškumą. Pavyzdžiui, legendinė sekcija „Freda“ atnaujinta, naudojant sendinimo efektą – taip išlaikant sąsajas tarp praeities ir dabarties. Siekiant, kad baldas darniai įsilietų į interjerą, sekcija dažyta švelniu baltos atspalviu. Papildomą žavesį baldui suteikia pakeistos žaismingos rankenėlės.

Sekcija prieš dažymą
Sekcija po dažymo / Nuotr. Andrius Kasmočius
Pakeistos sekcijos rankenelės / Nuotr. Andrius Kasmočius
Apgalvota kiekviena detalė / Nuotr. Andrius Kasmočius
Naudotas sendinimo efektas / Nuotr. Andrius Kasmočius

Perdažyta indauja įgavo naują kvėpavimą

Kitas šios restauravimo studijos projektas perdažyta vokiška indauja, kuri net ir nebūdama ryškios spalvos tapo pagrindiniu kambario akcentu. Indaujos spalva „Driftwood“ (V484)  parinkta kruopščiai ją derinant su sienų spalva. Galutinis rezultatas pranoko turėtus lūkesčius.

Indauja po dažymo
Kruopščiai parinktos stilingos rankenėlės
Indaujos spalva priderinta prie sienų spalvos

Baldų atnaujinimui bekvapiai dažai

Sekcija ir indauja atnaujintos, naudojant sukibimą gerinantį gruntą „Tikkurila Otex Akva“ ir baldų dažus „Vivacolor Furniture 30“. Restauravimo studija „Oldies“ džiaugėsi bekvapiais ir nenubėgančiais dažais, kurie leido sukurti nepriekaištingą rezultatą. Baldų dažai „Vivacolor Furniture 30“ turi  Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos ženklą bei Šiaurės šalių ekologinį ženklą („Šiaurės gulbė“). Šie dažai lengvai dengiami ir gerai išsilygina. Taip pat yra atsparūs dilimui ir yra tinkami naudoti vaikų žaislams ir baldams.

 

Norite senus baldus perdažyti ir Jūs? Parsisiųskite baldų dažymo atmintinę, kur vienoje vietoje rasite pačią svarbiausią su baldų dažymu susijusią informaciją.

 

Parsisiųsti baldų dažymo atmintinę

lt
pridėtas į norų sąrašą.
pašalintas iš norų sąrašo.
pridėtas į pirkinių krepšelį.
pašalintas iš pirkinių krepšelio.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color