Malonios staigmenos džiugina ne tik tuos, kam yra skirtos, bet iš jų sumanytojus. Šią vasarą mūsų dažymo ekspertų komanda dalyvavo ruošiant staigmeną dešimtmetei. Kol mergaitė atostogavo, tėtis sumanė atnaujinti jos kambarį. Pasitelkus pagalbą ir pasitarus su specialistu nuobodžiai atrodęs standartinis kambarys virto šviesia, pastelinėmis spalvomis pagyvinta erdve, idealiai tinkančia dešimtmetei mergaitei – leisti laiką ir puoselėti savo svajones. Pakako naujai nudažyti sienas ir spintą, kad kambarys nuostabiai pasikeistų – puiki idėja, kaip be didelių investicijų atnaujinti vaiko kambarį prieš naujus mokslo metus.

Kambarys virto šviesia, pastelinėmis spalvomis pagyvinta erdve

Tikslas – sukurti kambaryje erdvės pojūtį

Daugiabučio kambarių suplanavimas ir pasenęs interjeras – nemenkas iššūkis norint sukurti kambaryje erdvės pojūtį, vis dėlto tai galima padaryti pasitelkus tinkamas spalvas ir faktūras. Mergaitės kambarys buvo išklijuotas tapetais, o jo gale palei visą sieną įmontuota spinta slankiosiomis durimis. Tėtis norėjo nuimti senus tapetus ir nudažyti sienas bei spintą.

Pasak dažymo eksperto Audriaus Dryžo, dažant vaikų kambarį ar baldus svarbu pasirinkti tokius dažus ir pigmentus, kuriuose nėra sunkiųjų metalų. Jis rekomendavo sveikatą tausojančių dažų seriją „Green line“. Sienos dažytos visiškai matiniais ekologinį ženklą turinčiais sienų dažais „Wall 4“, o spinta atnaujinta baldams skirtais dažais „Furniture 30“.

Spalvos pasirinkimas

Išsirinkti tinkamą spalvą tėčiui padėjo interjero dizainerė – ji patarė naudoti nekontrastingus, pastelinius atspalvius. Dešimtmetės kambario sienoms buvo pasirinkta spalva „Jasmine“ (F503) iš interjero spalvyno „Feel the Color“.

Jei nuspręsite atnaujinti namus patys, dažymo ekspertas Audrius Dryžas pataria pasinaudoti spalvų parinkimo programėle „Colour Master“. Naudodamiesi papildytosios realybės funkcija galite pasižiūrėti, kaip atrodytų įvairiomis spalvomis nudažytos Jūsų kambarių sienos. Įkėlę savo kambario nuotrauką ir pasirinkę norimą spalvą išvysite rezultatą papildytoje realybėje.

Tinkamas paviršiaus paruošimas

Dažymo ekspertas Audrius Dryžas pastebi, kad labai svarbu tinkamai paruošti paviršių, kuris bus dažomas. Prieš dažant spintą jis rekomenduoja nuplauti jos paviršių šarminiu tirpalu ir pašlifuoti, kad dažai geriau su juo sukibtų. Šlifavimo dulkes nuvalykite mikropluošto šluoste. Nepamirškite uždengti vietų, kurių nedažysite, taip pat šalia esančių paviršių, kad neapsitaškytų.

Spinta prieš dažant buvo padengta gruntu „Tikkurila Otex Akva“. Gruntas gertina dažų sukibimą su paviršiumi, tai ypač aktualu, kai dažomi lygūs ir slidūs paviršiai – laminuotos plokštės, stiklas ar plastikas. Dažymo ekspertas pataria nugruntavus palaukti 5 valandas ir tik tada imtis dažymo. Kad nepamirštumėte darbų sekos, jis rekomenduoja šalia turėti dažymo atmintinę.

 

Parsisiųsti atmintinę     

 

 

Kuo ypatingi serijos „Green Line“ dažai?

Serijos „Green line“ dažai yra vandeniniai, jie išskiria į aplinką itin mažą lakiųjų organinių junginių kiekį, pasižymi puikiomis dengiamosiomis savybėmis ir yra itin patvarūs bei lengvai dengiami. Ant šių dažų pakuočių esantis Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos ženklas bei Šiaurės šalių ekologinis ženklas („Šiaurės gulbė“) liudija, kad šių dažų gamybos procesas yra kruopščiai reglamentuotas nuo pat žaliavų pirkimo iki dažų išpilstymo į pakuotes ir yra griežtai kontroliuojama tiek žaliavų, tiek jau pagamintų dažų kokybė. Šie dažai ypač tinka vaikų kambario baldams, žaislams ir sienoms.

 

Persidažyti sienas gali kiekvienas

Sienų dažymas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti itin sudėtingas procesas, tačiau nusidažyti sienas gali kiekvienas – tereikia turėti šiek tiek žinių. Norite perdažyti sienas vaiko kambaryje, svetainėje ar miegamajame? Dalinamės vaizdo pamokomis, kuriose patariama, kokius gaminius ir dažymo įrankius pasirinkti ir kaip dažant išvengti klaidų. 

 

Žiūrėti vaizdo pamokas

 

 

Prieš ir po

Kambarys buvo išklijuotas tapetais, o jo gale palei visą sieną įmontuota spinta slankiosiomis durimis.
Kambario sienoms buvo pasirinkta spalva „Jasmine“ (F503).
lt
pridėtas į norų sąrašą.
pašalintas iš norų sąrašo.
pridėtas į pirkinių krepšelį.
pašalintas iš pirkinių krepšelio.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color