Lietuvos nacionalinis dramos teatras 2018 metais buvo uždarytas antrajai didžiausiai rekonstrukcijai po 40 metų, rašo www.structum.lt. Anksčiau šio pastato rekonstrukcija atlikta 1981 m. pabaigoje pagal architektų Vytauto ir Algimanto Nasvyčių projektą. Ir pats teatro pastatas, ir jo aplinka – Vilniaus senamiestis – yra itin vertingas ir saugotinas paveldas. Viena projekto autorių architektė Gustė Kančaitė sako, kad svarbiausias teatro pastato atnaujinimo uždavinys buvo sukurti nauja nepaneigiant seno, nepakenkiant teatro autentiškai aurai ir objekto vertingosioms savybėms.

Autentiškas teatro interjeras, koloritas ir vadinamoji Nasvyčių teatro aura branginama ir atkurta itin jautriai bei kruopščiai. Architektai Nasvyčiai – funkcionalistinio modernizmo klasikai. Jų kurtame teatro interjere įprastas puošmenas pakeitė natūralios apdailos medžiagos ir vaizduojamosios dailės kūriniai. Rekonstruojant paveldo objektą, itin dėmesingai pasirinkti apdailos sprendimai ir medžiagos.

Renovuotas Lietuvos Nacionalinis dramos teatras
Renovuotas Lietuvos Nacionalinis dramos teatras. Nuotr. Laimonas Ciūnys
Dėmesingai pasirinkti apdailos sprendimai. Nuotr. Laimonas Ciūnys
Dažai parinkti atsižvelgiant į estetinį vaizdą ir jų savybes. Nuotr. Laimonas Ciūnys

Matiniai dažai ir atrinktos spalvos sukūrė autentišką koloritą

Teatro naujų patalpų sienoms dažyti panaudoti tinkamiausi dažai, atsižvelgiant ne tik į estetinį vaizdą, bet ir į eksploatacijos savybes bei priežiūrą ateityje. Pasirinkta vidaus dažų linija „Vivacolor“, kurią itin mėgsta dažytojai profesionalai. Sienos dažytos plaunamais matiniais sienų dažais „Vivacolor Wall 7“, kurie tinka ir visuomeninės paskirties patalpoms, biurams ir gyvenamojo būsto erdvėms: svetainėms, miegamiesiems, vaikų kambariams, prieškambariams.

 

Vienas iš pagrindinių kriterijų, renkantis sienų dažus, yra jų atsparumas dėvėjimuisi bei plovimui. Dažais „Vivacolor Wall 7“ dažytos sienos yra lengvai valomos ir išlaiko 10 000 šveitimo ciklų – dažų estetinis vaizdas nepasikeičia. Sienų dažais „Vivacolor Wall 7“ lengva dažyti – jie išsiskiria gera dengiamąja geba, dažant nevarva ir netyška, puikiai sukimba su dengiamu paviršiumi ir paslepia nedidelius nelygumus. Dėl savo savybių jie puikiai tinka dažų dangai atnaujinti, esant smulkių pažeidimų. Spalvą galima išsirinkti net iš 10 tūkst. skirtingų atspalvių ir sukurti estetišką aplinką. Teatro patalpoms dažyti panaudoti dažai „Vivacolor Wall 7“ atitinka statybinių medžiagų M1 emisijos klasę, kuriai priskiriamos medžiagos, išskiriančios į atmosferą itin mažą lakiųjų junginių kiekį, todėl dažai yra saugūs žmogui ir aplinkai.

 

Daugiau detalių apie pastato atgimimą, įvairius architektūrinius sprendimus ir interjerą structum.lt straipsnyje ir vaizdo įraše.

 

Straipsnio nuoroda

lt
pridėtas į norų sąrašą.
pašalintas iš norų sąrašo.
pridėtas į pirkinių krepšelį.
pašalintas iš pirkinių krepšelio.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color