Istorija, kaip vienas įspūdingiausių tarpukario Lietuvos gamybinių fabrikų transformavosi į urbanistinio stiliaus erdvę, rašo www.structum.lt. Šiandieninė „Drobė“ – kūrybinės dvasios nestokojanti vieta įvairiausių krypčių verslininkams kūrėjams. 1920 m. grupės Amerikos lietuvių įkurtos akcinės bendrovės „Drobė“ senieji pastatai Žemuosiuose Šančiuose atgyja ir pritaikomi moderniems laikams. Buvusiose vilnų karšimo, vėlimo, audimo, dažymo fabriko patalpose, kurios dar 1939 m. išplėstos iki 20 tūkst. kv. m, nebegaminama audinių kareivių, muitininkų, pasieniečių ir šaulių uniformoms.

Objekte dirbusioms architektų komandoms didžiausias iššūkis buvo paversti tokio dydžio erdves jaukiomis bei funkcionaliomis ir suderinti su šiuolaikinių žmonių poreikiais. Ypač daug galvota, kaip pastato trūkumus paversti pranašumais.

Šiandieninė „Drobė“ – kūrybinės dvasios nestokojanti vieta. Nuotr. Laimonas Ciūnys
Kuriant interjerą ypač daug galvota, kaip pastato trūkumus paversti pranašumais. Nuotr. Laimonas Ciūnys
Patalpų sienoms ir luboms buvo panaudoti tinkamiausi dažai. Nuotr. Laimonas Ciūnys

Dėmesingai parinkti tinkamiausi dažai

Atnaujinant „Drobės“ verslo centrą, vienas pagrindinių sprendimų buvo dėmesingai pasirinkti reikiamą apdailą. Patalpų sienoms ir luboms buvo panaudoti tinkamiausi dažai, atsižvelgiant ne tik į estetinį vaizdą, bet ir eksploatacijos savybes bei priežiūrą ateityje. Įmonės „Tikkurila“ atstovai visada ragina pirmiausia įvertinti dažomą paviršių pagal jo tekstūrą, patalpų paskirtį bei numatomą naudojimą ir užtikrinti tinkamas sąlygas atliekant darbus. Dėl atsakingo požiūrio į teikiamus produktus šios įmonės atstovaujamus prekių ženklų „Tikkurila“ ir „Vivacolor“ produktus renkasi ir mažų, ir didelių projektų užsakovai.

 

„Drobės“ verslo centro projekte pasirinkti vidaus dažai „Vivacolor“. Ši dažų linija, itin mėgstama dažytojų profesionalų. Darbo ir bendrųjų erdvių sienos dažytos plaunamais matiniais sienų dažais „Vivacolor Wall 7“, kurie tinka ir visuomeninės paskirties patalpoms, ir gyvenamojo būsto erdvėms: svetainėms, miegamiesiems, vaikų kambariams, prieškambariams, biurams ir kt. Šie dažai atsparūs šveitimui, t. y. > 10 tūkst. šveitimo ciklų (SFS 3755). Jie puikiai sukimba su dengiamu paviršiumi, jais lengva dažyti, nes dažant jie nevarva ir netyška. Dėl savo savybių jie puikiai tinka dažų dangai atnaujinti, esant smulkių pažeidimų. Luboms panaudoti visiškai matiniai dažai „Vivacolor Ceiling 3“ ypatingi tuo, kad labai gerai ir tolygiai padengia dažomą paviršių, todėl su jais lengva dirbti. Šiais dažais nudažytas paviršius bus nepriekaištingai baltas. Dažus galima naudoti baltus arba suteikti jiems bet kokį šviesų atspalvį.

 

Visi „Drobės“ verslo centro projekte panaudoti vidaus dažai atitinka statybinių medžiagų emisijos klasę M1. Šiai klasei priskiriamos medžiagos, kurios į atmosferą išskiria itin mažą lakiųjų medžiagų kiekį.

 

Daugiau detalių apie pastato atgimimą, įvairius architektūrinius sprendimus ir interjerą structum.lt straipsnyje.

 

Straipsnio nuoroda

 

lt
pridėtas į norų sąrašą.
pašalintas iš norų sąrašo.
pridėtas į pirkinių krepšelį.
pašalintas iš pirkinių krepšelio.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color