Virtuvė ir valgomasis – tai vieta, kur dažniausiai susirenka visa šeima. Ši namų erdvė projektuojama atsižvelgiant į turimą plotą ir šeimos poreikius. Valgomojo stalas turėtų stovėti virtuvėje ar atskiroje patalpoje? Virtuvė turėtų būti atvira ar atskira, didelė ar maža? Projektuodami virtuvę turite apsvarstyti daug įvairių niuansų ir nepamiršti, kad ji turi būti ne tik graži, bet ir funkcionali.
Čia pateikiame paprastų ir praktiškų patarimų, kaip atnaujinti savo namus. Tereikia teptuko, dažų,
gerų idėjų ir vaizduotės, kad namų interjeras neatpažįstamai pasikeistų!
Nuo ko pradėti norint atnaujinti virtuvę ir valgomąjį?
- Susiraskite įkvepiančių idėjų. Įsivaizduokite, kaip turėtų atrodyti galutinis rezultatas.
- Apgalvokite būtinus paruošiamuosius darbus, peržiūrėkite dažymo instrukcijas.
- Sudarykite paruošiamųjų darbų ir dažymo reikmenų sąrašą: dažymo juosta, plėvelė paviršiams uždengti, dažai, dažymo vonelė, teptukai ir kt.
- Išsirinkite spalvą.
- Išsirinkite tinkamus dažus.
Virtuvės interjeras – nuo ko pradėti?
Geriausia pradėti nuo sąrašo, ko ir kiek (baldų, prietaisų ir kt.) reikia virtuvei. Pravartu popieriaus lape nusibraižyti pirminį planą, kaip viskas galėtų atrodyti. Planuodami nepamirškite, kad visi virtuvėje esantys daiktai turi būti lengvai pasiekiami, taip pat turi pakakti vietos laisvai judėti.
Nepaverskite virtuvės daiktų sandėliavimo vieta. Apgalvokite, kokių prietaisų jums reikia ir kur dėsite indus. Išdėstykite baldus taip, kad optimaliai išnaudotumėte erdvę kampuose. Virtuvės spintelėse pravartu įtaisyti sukiojamas lentynas. Palaikyti virtuvėje tvarką padeda stalčiai – juose galima patogiai susidėti daugybę daiktų.
Virtuvei reikia tinkamo apšvietimo
Planuojant apšvietimą verta pasikonsultuoti su specialistu, kad šis pasiūlytų tinkamą sprendimą dar projektavimo etape. Kadangi virtuve naudositės ir anksti ryte, ir vėlai vakare, nustatykite, kuris virtuvės kampas yra tamsiausias, nes jam reikia stipresnio apšvietimo. Labai svarbu pasirinkti praktišką sprendimą, kad visos virtuvės zonos būtų tinkamai apšviestos.
Paprastai virtuvėje šeima praleidžia daugiausia laiko, todėl pravartu pagalvoti, kaip pasitelkus apšvietimą sukurti joje jaukią atmosferą.
Valgomasis
Valgomasis – tai virtuvės tąsa, todėl jo stilius turėtų derėti prie virtuvės stiliaus. Jei valgomasis ganėtinai didelis, galite paversti jį jaukia erdve, kurioje bus malonu leisti laiką visai šeima ir apsilankiusiems draugams.
Virtuvės spinteles taip pat galima perdažyti
Virtuvės baldai paprastai gaminami individualiai, kad būtų reikiamų matmenų, todėl juos sunkiau pakeisti. Lengviausias, greičiausias ir pigiausias būdas atnaujinti jų išvaizdą – perdažyti spinteles. Naudodami „Tikkurila“ ir „Vivacolor“ dažus tai galite padaryti patys namuose.
Valgomojo dažymo istorija
Trokštate atnaujinti savo namus, bet nenorite daryti kapitalinio remonto? Siūlome apsvarstyti galimybę perdažyti tik vieną sieną – tai paprasta ir nebrangu, o pokytis bus ryškus.
Nuotraukose galite matyti, kaip pabodęs valgomasis per porą valandų tapo jaukesnis ir šiuolaikiškesnis vien pakeitus sienos spalvą. Akcentinei sienai pasirinkta spalva „Nephrite“ (N494) iš spalvyno „Feel the Color“.
Siena nudažyta plaunamais matiniais vandeniniais vidaus dažais „Vivacolor Wall 7“, gerai sukimbančiais su dengiamu paviršiumi ir pasižyminčiais gera dengiamąja geba.
Atvira virtuvė
Virtuvė dažnai būna sujungta su svetaine. Norint visuose namuose išlaikyti vienodą interjero stilių virtuvėje galima naudoti tas pačias apdailos medžiagas, pvz.: grindų dangą, medinius elementus, ir panašias spalvas. Esant atvirai virtuvei būtina įrengti funkcionalų bendrą vėdinimą.
Virtuvės sienoms rekomenduojame patvarius, nešvarumams atsparius ir lengvai plaunamus sienų dažus „Vivacolor Wall 20“.
Jei virtuvės baldai dar geros būklės, tačiau jų spalvos jau nebemadingos arba pabodusios, puiki išeitis – juos perdažyti. Pusiau matiniai baldų dažai „Furniture 30“ gerai išsilygina ir yra atsparūs dilimui, todėl tai puikus pasirinkimas nusprendus perdažyti virtuvės baldus.
Dažai „Vivacolor“ spalvinami pagal „Tikkurila“ spalvynus. Ekrane matomos spalvos nėra identiškas realių spalvų atitikmuo, nes perduodamos elektroniniu būdu ir jų ryškumas priklauso nuo ekrano nuostatų. Patikrinkite spalvą pagal parduotuvėje esančią spalvos kortelę. Jei yra galimybė, parsineškite spalvos kortelę namo ir realioje aplinkoje bei esant realiam apšvietimui patikrinkite, ar spalva derės.
Išsirinkite spalvas iš spalvynų
Jei nežinote, kokius dažus rinktis ar kaip dažyti, skambinkite mums nemokama konsultacijų linija 8 800 00018 – mielai Jums patarsime.