Atšilus orams neabejotinai daugiau laiko praleidžiame lauke, kur užsiimame ir lauko dažymo darbais. Fasado ar tvoros dažymas nėra lengvas procesas, todėl svarbu žinoti, kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų ir džiaugtis nudažytos medienos spalva ir būkle 15 metų ir daugiau.

Medinių fasadų dažymas
Projektas @Susitvarkyk, nuotr. Rimvydas Slavykas

Dažymo darbus planuokite, atsižvelgdami į orų prognozes

Medinį fasadą geriausiai dažyti pavėsyje, esant sausam orui ir nevėjuotą dieną. Aplinkos temperatūra dengiant ir dangai džiūstant turi būti ne mažesnė kaip +10 °C, santykinis oro drėgnis neturi viršyti 80 proc. Optimali dažymo temperatūra 18 – 20 °C. Geriausias dažomos medienos drėgnumas turėtų neviršyti 20%. Jeigu paviršius drėgnas, leiskite fasadui bent 2 – 3 dienas džiūti. Svarbu, kad dažymo metu nelytų, o baigus darbą per artimiausias 24 valandas temperatūra nenukristų žemiau nulio. Sekite orų prognozę!

Medinių fasadų dažymas
Projektas @Susitvarkyk, nuotr. Rimvydas Slavykas
Medinių fasadų dažymas
Projektas @Susitvarkyk, nuotr. Rimvydas Slavykas

Skirkite laiko dažų pasirinkimui, jei norite džiaugtis ilgaamžiu rezultatu

Renkantis dažus mediniam fasadui, visų pirma, išsirinkite būtent šios paskirties dažus. Nesumaišykite jų su vidaus dažais ar lauko aliejumi. Jei pageidaujate nepermatomos dangos, rinkitės dažus, o jei nenorite paslėpti medienos rašto, denkite ją pusiau skaidria apdailos priemone – dažyve, kuri įprastai yra mažiau ilgaamžė nei dažai.

 

Kitas svarbus kriterijus, renkantis medinių fasadų dažus – ilgaamžė apsauga nuo aplinkos poveikio. Svarbu įsigyti dažus, kurie neleidžia į dažytą paviršių įsiskverbti purvui ir vandeniui, leidžia medienai kvėpuoti, puikiai išlaiko spalvą ir blizgesį, o mediena išlieka elastinga ir nepleišėja. Būtent tokie yra medinių fasadų dažai „Vivacolor Villa Akva“, kurie saugo medieną nuo klimato poveikio net iki 15 metų ir puikiai laiko net jei spigina šaltis, kepina saulė ar pliaupia lietus. Taip pat šių dažų ilgaamžiškumą patvirtina faktai. Šiais dažais Lietuvoje prekiaujama jau daugiau nei 20 metų, tad apstu dažais „Vivacolor Villa Akva“ nudažytų namų, kurių net ir po 13 ar 20 metų vis dar nereikia perdažyti.

Atsakingai rinkitės spalvą, kad ji greitai nenusibostų

Jei nežinote, kokios tiksliai spalvos norite, rinkitės iš populiariausių iš anksto paruoštų spalvų. Populiari spalva ilgus metus išlieka tradicinė geltona ir visi jos atspalviai. Taip pat sparčiai populiarėja antracito pilkos atspalviai. Dažus „Vivacolor Villa Akva“ galite spalvinti pačiomis įvairiausiomis spalvomis arba rinktis iš 6 iš anksto paruoštų populiariausių spalvų: geltonos (TVT 502X), žalios (TVT 335X), rudos (TVT 540X), raudonai rudos (TVT 2669), antracito pilkos (RAL 7016) ir šviesiai pilkos (RAL 7040).

Medinių fasadų dažymas
Projektas @Susitvarkyk, nuotr. Rimvydas Slavykas
Medinių fasadų dažymas
Projektas @Susitvarkyk, nuotr. Rimvydas Slavykas

Kruopščiai laikykitės dažymo instrukcijų

Viena iš dažniausiai daromų klaidų, dažant fasadą, dažymo instrukcijų nesilaikymas. Ypač dažnai per mažas dėmesys skiriamas paviršiaus paruošimui ir impregnavimui. Net ir naujas medinis paviršius reikalauja paruošimo. Pašalinkite nuo paviršiaus purvą ir atplaišas. Jei yra, pašalinkite šakų vietose išsiskyrusius sakus. Paviršių kuo ankstesniame statybų etape padenkite impregnantu „Vivacolor Villa Lasur Akva“. Rūdijančius metalinius elementus, pvz., vinių galvutes, padenkite tinkamu antikoroziniu gruntu.

 

Jei dažote anksčiau dažytą paviršių, grandikliu pašalinkite atšokusią seną dangą ir nušveiskite paviršių plieniniu šepečiu. Pelėsiu padengtą paviršių nuplaukite plovikliu „Tikkurila Homeenpoisto“ pagal instrukciją, nuskalaukite vandeniu ir leiskite išdžiūti. Iki grynos medienos nušveistą paviršių, impregnuokite „Vivacolor Villa Lasur Akva”Tinkamai paruošus paviršių ir jį impregnavus, pereikite prie dažymo darbų. Prieš naudodami dažus gerai išmaišykite, jei reikia, atskieskite vandeniu. Denkite matiniais dažais „Vivacolor Villa Akva“ 2 sluoksniais. Kitą sluoksnį denkite po 2–4 val. Ypač kruopščiai padenkite medinių objektų briaunas ir galus.

Dažytą paviršių tinkamai prižiūrėkite

Dažų danga galutinai sukietėja ir įgauna reikiamą patvarumą maždaug po 4 savaičių, todėl iki tol dažytą paviršių naudokite labai atsargiai. Jei prireikia valyti anksčiau, švelniai valykite minkštu šepečiu, drėgna šluoste arba drėgnu plovimo šepečiu.

Vadovaujantis šiais patarimais, išvengsite dažymo metu kylančių problemų, o svarbiausia džiaugsitės ilgaamžiu rezultatu. Susipažinkite su detaliomis medinių fasadų dažymo instrukcijomis. 

 

Parsisiųsti atmintinę     Žiūrėti vaizdo pamokas

lt
pridėtas į norų sąrašą.
pašalintas iš norų sąrašo.
pridėtas į pirkinių krepšelį.
pašalintas iš pirkinių krepšelio.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color