Kurti namų interjerą gali būti labai maloni, bet kartu ir labai erzinanti užduotis. Siekiant išvengti klaidų renkantis spalvas interjere, rekomenduojame atsižvelgti į pagrindinius spalvų derinimo principus apie kuriuos išsamiau pasakoja architektė Justina Garbštė.
Kaip sukurti vientisą interjerą, derinant sienų, baldų ir kitų interjero detalių spalvas?
Siekiant pasiekti harmoningą spalvų, baldų ir visų tekstūrų interjere vaizdą, architektė Justina Garbštė rekomenduojama vadovautis 4 elementų taisykle. Tam reiktų pasirinkti 2 bazines spalvas, 1 bazinę tekstūrą ir 1 akcentinę spalvą. Kad būtų lengviau pritaikyti tokią taisyklę, kuriant visų namų interjerą, patariama pasidaryti „moodboard“ visam namui / butui ir po to kiekvienam kambariui atskirai. Esminė taisyklė – medžiagos ir spalvos turi atsikartoti visuose namuose.
Kodėl verta išbandyti sienų spalvą realioje aplinkoje?
Architektė Justina Garbštė pabrėžia, kad renkantis spalvas savo namų sienoms, būtina atlikti šiuos veiksmus:
- atsirinkti pagrindinės sienų spalvos (pvz. baltos) kelis atspalvius iš paletės;
- įsigyti pasirinktų atspalvių mėginius;
- mėginius išbandyti ant nugruntuotos ir paruoštos dažymui sienos arba ant gipso kartonų atraižų;
- pasirinktus mėginius apžiūrėti dienos šviesoje, jei įmanoma, prie dirbtinio apšvietimo ir nuspręsti, kuris atspalvis Jums tinka geriausiai.
Kiek spalvų vienoje patalpoje turėti optimalu?
Architektė pabrėžia, kad remiantis spalvų ir tekstūrų derinimo taisykle, interjere ir vienoje patalpoje geriausiai turėti ne daugiau kaip 3 bazines spalvas ir ne daugiau, kaip 2 akcentines. Bazinės spalvos dalyvauja sienų, lubų, baldų didžiuosiuose plotuose (balta, šviesiai pilka). Akcentinės spalvos gali atsirasti ant akcentinės sienos, išraiškingame baldo dizaine ar tiesiog interjero detalėse.
Kada įsirenginėjant namus verta samdyti interjero dizainerį, o kada galima apsieiti ir be jo paslaugų?
Architektė atskleidžia, ką naudingo gali padaryti architektas-dizaineris. Visų pirma, jis gali paruošti techninius brėžinius, suderinti spalvas ne tik sienoms ir sofai, bet ir visiems baldams, grindims bei plytelėms. Kartais architektas-dizaineris padeda surasti kompromisus tarp to kas patinka visiems šeimos nariams. Bene svarbiausia, kad šis specialistas gali sukurti idėjas, kaip su mažiau išlaidų pasiekti geresnių rezultatų.
Jei norite išgirsti daugiau spalvų derinimo patarimų ir pamatyti įkvepiančių pavyzdžių, kviečiame žiūrėti architektės Justinos Garbštės seminaro įrašą.