Dar praeitą vasarą prasidėję namo statybos darbai Martyno Starkaus sodyboje baigti. Statinys jau puošia kiemą.  Namo apdailos darbai prasidėjo dar nepabaigus įrengti vidaus. Kerintį sodybos grožį sukurti padėjo ne tik aiški projekto vizija, bet ir išorės apdailai naudojama pusiau skaidri, medienos rašto neslepianti  dažyvė „Vivacolor Villa Lasur Akva“. Martynui buvo svarbu, kad fasadas organiškai įsilietų į supančią gamtą, todėl tikslas buvo medienos raštą palikti matomą, tad fasado apdailai ir buvo pasirinkta ši dažyvė.

Medinių fasadų dažymas
Sodyba gamtos apsuptyje. Nuotr. Birutė Vijeikienė
Dažyvė „Villa Lasur Akva" išsaugo medienos raštą. Nuotr. Birutė Vijeikienė

Kodėl verta rinktis dažyvę?

Profesionaliomis žiniomis apie dažymo ypatumus su Martynu pasidalijo ir padėjo apsispręsti „Tikkurila“ akademijos vadovas Rokas, kuris paaiškino, kokie yra privalumai dažant dažyve.

Dažyvė – tai yra pusiau skaidri danga, panašiai kaip lakas, kuri suteikia medienai spalvą, saugo nuo drėgmės ir UV spindulių. Spalvinti dažyvę būtina, nes tik su spalva ji uždažytą paviršių apsaugo nuo saulės spindulių. Tačiau, priešingai nei pilnai dengiantys dažai, dažyvės atveju medienos tekstūra yra matoma“, – žiniomis dalijosi Rokas.

Dažyvės naudojimas turi ne vieną privalumą. Dažyvės paprastai nesudaro tokios stipriai išreikštos plėvelės kaip dažai, todėl rekomenduojama pasirinkti naujos kartos vandeninę dažyvę „Vivacolor Villa Lasur Akva“. Naudodami šią dažyvę, nesusidursite su papildomais sunkumais, kadangi vėliau teptuką galima išplauti naudojant muilą ir vandenį, tad šiuo atveju pirkti skiediklio tikrai nereikės, o pats naudojamas įrankis išliks geros kokybės ir tarnaus ilgiau nei įprastai.

Be to, „Vivacolor Villa Lasur Akva“ dažyvės privalumas – trumpas džiūvimo laikotarpis, todėl darbai gali būti atliekami kur kas greičiau. 

Ar pasirinkti spalvą buvo sudėtinga?

„Pagal planą aš maždaug žinojau, kokia turėtų būti mano namo spalva, tad beliko tik susitikti su profesionalais, kurie galėtų pakonsultuoti“, – teigė M. Starkus.

Namo šeimininkui buvo svarbu, kad fasadas organiškai įsilietų į supančią gamtą, todėl tikslas buvo medienos raštą palikti matomą.

Martynas namo fasadui bandė kelis atspalvius ir galiausiai pasirinko tamsiai rudą – TVT 5074Dažyvių spalvyną „Valtti“ sudaro 40 spalvų, puikiai derančių natūralioje aplinkoje ir nepaslepiančių medienos rašto. Galutinė spalva priklauso nuo medienos rūšies ir dažyvių sluoksnių skaičiaus.

Terasai dažyti buvo apsirinktas  Tikkurila Valti Plus Wood Oil" ta pati spalva, kad derėtų prie sodybos fasado spalvos.

Medinių fasadų dažymas
Spalva TVT 5074 puikiai dera gamtoje. Nuotr. Birutė Vijeikienė
Nuotr. Birutė Vijeikienė

Dažymas gali būti malonus

Martyno Starkaus visiškai neišgąsdino dažymo darbai ir jis jų ėmėsi su malonumu.

 Dažyti man patinka. Dažymas – tai tokia teplionė, kūryba, nors atrodo, kas čia tokio. Mūsų turtas šiandien – „Anza“ įrankiai. Jų pasiėmiau pakankamai nemažai, kadangi reikės daug dažyti. Ir tie, kas dažo, žinote, kad su vienu ar dviem įrankiais neapsisuksi. Mūsų darbas buvo maždaug toks – turėjome sausas, geras lentas, kurias reikėjo nudažyti, o vėliau jas padėjome į šoną, kad jos išdžiūtų. Kai lentos išdžiuvo, jas tvirtinome prie namo sienų ir tada dažėme dar kartą“, – pasakojo M. Starkus.

 Nors Martynui dažyti patinka, tačiau namo parsivežus medienos dažus ir dažyves „Vivacolor Villa“, iškilo netikėtas iššūkis – nei jis, nei jo pagalbininkas nesuprato, kaip tinkamai atidaryti dažų indą. Nepaisant to, čia pagalbos ranką ir vėl ištiesė „Tikkurila“ akademijos vadovas Rokas, kuris paaiškino, kaip reikia tinkamai atidaryti įsigytus dažus -  pasiėmus plokščią atsuktuvą ar kitą įrankį, reikia  atlaisvinti kiekvieną indo kraštą. 

Patarimas svarstantiems dažyti

Planuojantiems griebtis dažymo darbų, verta įsidėmėti, kad dažyvė „Vivacolor Villa Lasur Akva“ pasižymi dvejopu poveikiu – ją galima naudoti  kaip impregnantą, ir kaip dažyvę. Ir žinoti, kad tik spalvinta dažyvė suteikia apsaugą nuo ultravioletinių spindulių. Dažyvės spalvinamos pagal lauko medienos dažyvių spalvyną „Valtti“.

Dažyti galima ne tik medinius namus, bet ir, pavyzdžiui, duris, langų rėmus, tvoras ar lauko baldus.

Atsižvelgus į visus patarimus, net neabejojame, kad rezultatas Jus džiugins ir galėsite mėgautis poilsiu.

Nuotr. Birutė Vijeikienė
Nuotr. Birutė Vijeikienė
lt
pridėtas į norų sąrašą.
pašalintas iš norų sąrašo.
pridėtas į pirkinių krepšelį.
pašalintas iš pirkinių krepšelio.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color