Martyno Starkaus sodybos dažymo procesas: nuo dažų pasirinkimo iki dažymo darbų

Namo statybų pradžia – itin svarbus ir atsakingas procesas (daugiau apie visą statybų procesą rašo www.tv3.lt), tačiau ne ką mažiau galvą tenka pasukti ir ruošiant apdailos detales, pavyzdžiui, dažant pastato vidų ar išorę. Martynui Starkui, neturinčiam patirties statybos srityje, buvo nelengva įgyvendinti išsikeltą tikslą ir pasistatyti sodybą. Kai Martynui prireikė dažų, jis kaip reikiant suglumo, mat pasirinkimų daug, tačiau nėra aišku, kaip išsirinkti geriausią variantą.

Man reikia dažų namo apdailai, terasai. Kada tu ateini į parduotuvę ir pamatai tokią didžiulę pasiūlą, o pats nesi didelis ekspertas, apima neviltis. Išsirinkti tinkamus dažus nėra paprasta. Pagal planą aš maždaug žinojau, kokia turėtų būti mano namo spalva, tad beliko tik susitikti su profesionalais, kurie galėtų pakonsultuoti“, – teigė M. Starkus.

Patarė, kokius dažus pasirinkti

Profesionaliomis žiniomis apie dažymo ypatumus su Martynu pasidalijo „Tikkurila“ akademijos vadovas Rokas, kuris paaiškino, kokie yra pagrindiniai ir dažniausiai naudojami dangos dažymo tipai.

 

Jums reikėtų apsispręsti, kokio dažymo rezultato norite, kadangi egzistuoja du populiariausi tipai: pilnai dengianti ir pusiau skaidri danga. Šiuo atveju pilnai dengianti danga yra dažai – jūs uždažote, gaunate spalvą ir tuomet medienos tekstūra nebus matoma“, – kalbėjo Rokas.

 

Visgi M. Starkui papildomų klausimų sukėlė antrasis dažymo dangos tipas, tad „Tikkurila“ akademijos vadovas labai paprastai paaiškino, kas tai yra.

 

Dažyvė – tai yra pusiau skaidri danga, panašiai kaip lakas, kuri suteikia medienai spalvą, saugo nuo drėgmės ir UV spindulių. Spalvinti dažyvę būtina, nes tik su spalva ji uždažytą paviršių apsaugo nuo saulės spindulių. Tačiau, priešingai nei pilnai dengiantys dažai, dažyvės atveju medienos tekstūra yra matoma“, – žiniomis dalijosi Rokas.

Martynas Starkus namo apdailai ir apsaugai pasirinko dažyvę „Vivacolor Villa Lasur Akva“
Iš dažyvių spalvyno „Valtti“ Martynas išsirinko tamsiai rudą – TVT 5074 spalvą

Ar verta rinktis dažyvę?

Dažyvės naudojimas turi ir ne vieną privalumą. Dažyvės paprastai nesudaro tokios stipriai išreikštos plėvelės kaip dažai, todėl rekomenduojama pasirinkti naujos kartos vandeninę dažyvę „Vivacolor Villa Lasur Akva“. Naudodami šią dažyvę, nesusidursite su papildomais sunkumais, kadangi vėliau teptuką galima išplauti naudojant muilą ir vandenį, tad šiuo atveju pirkti skiediklio tikrai nereikės, o pats naudojamas įrankis išliks geros kokybės ir tarnaus ilgiau nei įprastai.

 

Be to, „Vivacolor Villa Lasur Akva“ dažyvės privalumas – trumpas džiūvimo laikotarpis, todėl darbai gali būti atliekami kur kas greičiau. Džiūvimo laikas trumpas – jeigu fiziškai spėjate per vieną dieną, galite užtepti netgi du sluoksnius.

 

Martynas namo fasadui bandė kelis atspalvius ir galiausiai pasirinko tamsiai rudą – TVT 5074. Dažyvių spalvyną „Valtti“ sudaro 40 spalvų, puikiai derančių natūralioje aplinkoje ir nepaslepiančių medienos rašto. Galutinė spalva priklauso nuo medienos rūšies ir dažyvių sluoksnių skaičiaus.

Svarbu žiūrėti, kokį teptuką perkate

M. Starkus pasakoja, kad jam asmeniškai ne kartą teko spręsti dilemą, kaip nuo dažais patepto paviršiaus nukrapštyti likusius teptuko šerelius. Tačiau „Tikkurila“ akademijos vadovas Rokas sako, kad su tokia nemalonia patirtimi galite ir nesusidurti, jeigu pasirinksite tinkamą, kokybišką dažymo įrankį.

 

Dažymas prastu teptuku gali tapti ne dažymu, o vargo vakariene, todėl vertėtų pasirinkti švediškus „Anza“ firmos įrankius, kurie tikrai pasižymi aukšta kokybe. Tada nebereikės rinkti šerelių, o tiesiog galėsite užsiimti tuo, kam šis įrankis ir skirtas – dažymu. Dar vienas didelis „Anza“ teptuko privalumas, kad įrankį galima uždėti ant specialaus teleskopinio koto. Tokiu būdu bus galima ne tik patogiai dažyti, bet taip pat pasiekti aukščiau ar žemiau esančius paviršius“, – kalbėjo Rokas.

 

Martynas džiaugėsi, kad kokybiškas teptukas „Anza“ leidžia pakabinti kur kas daugiau dažų ir dengti juos vienodu sluoksniu. Taip pat jis rinkosi teptuką lenkta rankena, kurį patogu laikyti, o dažant nepavargsta rankos.

Kad dažyti būtų paprasta, Martynas atsakingai rinkosi dažymo įrankius

Dažymas – vienas malonumas

Martyno Starkaus visiškai neišgąsdino dažymo darbai ir jis jų ėmėsi su malonumu.

 

Dažyti man patinka. Dažymas – tai tokia teplionė, kūryba, nors atrodo, kas čia tokio. Mūsų turtas šiandien – „Anza“ įrankiai. Jų pasiėmiau pakankamai nemažai, kadangi reikės daug dažyti. Ir tie, kas dažo, žinote, kad su vienu ar dviem įrankiais neapsisuksi. Mūsų darbas bus maždaug toks – turime sausas, geras lentas, kurias reikės nudažyti, o vėliau jas padėsime į šoną, kad jos išdžiūtų. Kai lentos išdžius, jas tvirtinsime prie namo sienų ir tada dažysime dar kartą“, – pasakojo M. Starkus.

 

Nors Martynui dažyti patinka, tačiau namo parsivežus medienos dažus ir dažyves „Vivacolor Villa“, iškilo netikėtas iššūkis – nei jis, nei jo pagalbininkas nesuprato, kaip tinkamai atidaryti dažų indą. Nepaisant to, čia pagalbos ranką ir vėl ištiesė „Tikkurila“ akademijos vadovas Rokas, kuris paaiškino, kaip reikia tinkamai atidaryti įsigytus dažus.

 

Pasirodo, dažyvės indo atidarymo būdas labai paprastas – Martynui „Tikkurila“ akademijos vadovas patarė tiesiog pasiimti plokščią atsuktuvą ar kitą įrankį, su kuriuo būtų galima atlaisvinti kiekvieną indo kraštą.

Martynas pirmąjį medinių lentų sluoksnį dengė pats
Dažymo procesas, teikiantis malonumą

Antrąjį sluoksnį dažė moterys

Darbinė atmosfera M. Starkaus sodyboje įtraukė didelį ratą žmonių – į pagalbą dažyti jau sukaltų medinių namo lentelių atskubėjo ir Martyno žmona Kotryna kartu su sese ir draugėmis. Kotryna atvirauja, kad anksčiau iš savo rato žmonių sulaukdavo pastebėjimų, jog sodyboje prireiks talkos tam, kad būtų atlikti skirtingi darbai. Visgi Kotryna džiaugėsi, kad prasidėjęs namo dažymas leidžia pajusti statybos darbų pabaigą.

 

Pirmą kartą šiandien turbūt čia yra tiek juoko, klegesio, nes tas namas jau yra namas. Aš labai laukiu ir tikiuosi, kad netrukus galėsime vaikščioti įrengtame pastato viduje“, – vylėsi Kotryna.

lt
pridėtas į norų sąrašą.
pašalintas iš norų sąrašo.
pridėtas į pirkinių krepšelį.
pašalintas iš pirkinių krepšelio.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color